Konec septembra bo v Centru za mlade Domžale potekalo predavanje za starše z naslovom Postavljanje meja otroku in najstniku. Predavanje bo potekalo v četrtek, 28. 9. 2023, ob 18. uri v prostorih CZM.

Večno aktualno vprašanje za starše in vse, ki vsakodnevno prihajamo v stik z otroki in najstniki je, kako učinkovito postavljati meje in razmejitve. Iz praktičnih primerov bomo poskušali odgovoriti na vprašanje, kako postaviti in vztrajati pri mejah, tudi takrat, ko otrok izraža jezo in afekte ter opisati dva ključna obdobja, kjer otrok najbolj potrebuje postavljanje meja in zakaj. Dotaknili se bomo tudi teme kaj starši čutimo ob postavljanju meja in ne nazadnje, kako ob postavljanju meja ohraniti stik z otrokom in s sabo.

Predava dr. Lidija Bašič Jančar, zakonska in družinska terapevtka, vodja Študijsko-raziskovalnega centra za družino, enote Domžale.

Predavanje je brezplačno, obvezne pa so predhodne prijave na info@czm-domzale.si ali 040 255 568.

Vljudno vabljeni!